Jdi na obsah Jdi na menu
 


20. 4. 2009

Clean Up the World 09 u Lipence

V sobotu 18.4.2009 se již tradičně konal další ročník celosvětové akce Clean Up the World (Ukliďme svět) na území naučné stezky Údolí Hasiny. Akce se zúčastnilo celkem 12 dospělých a 13 dětí. Nasbírali jsme 180 kg směsného a 12 kg recyklovaného odpadu (PET láve, kov, papír). Ve srovnání z předchozími lety je množství odpadu sebraného odpadu mnohem menší, což nás těší. Je možné to vysvětlit instalací nových odpadkových košů a možná také vyšší informační kampaní kolem odpočívadla u naučné stezky.

Akce byla spojená s jarní zálivkou ovocných stromů v obnovené aleji U váhy, s aplikací tabletového hnojiva a s odklizením staré trávy. Konečnou tečkou za vydařeným dnem byl společný táborák s opečenými buřty a láhví slivovice.

Děkujeme všem přítomným za účast, zvláště také Občanskému sdružení za kvalitní žití v Lipenci, které se akce účastní již pravidelně. Děkujeme sponzorům - Likor CZ, za poskytnutí sběrových pytlů a bezplatný odvoz, Nadačnímu fondu Veolia Voda (generální partner kampaně) za poskytnutí sběrových pytlů a Ústřední výkonné radě ČSOP za poskytnuté informační letáky, samolepky a další materiály.

Obrazek